Opis warsztatów

Strefa Relaksu (warsztat dla 10 par, obowiązują zapisy)

Żyjemy w czasach pełnych chaosu, stresu, dzikiego pędu za dobrami materialnymi zapominając przy tym o swoim własnym zdrowiu. Zapominamy o tym jak cenni jesteśmy my sami, nasze ciało i duch.

Na warsztatach pokażę Wam jak w prosty sposób możecie dać drugiej osobie jak i samym sobie odrobine relaksu i ukojenia. Nauczę Was prostych technik zaczerpniętych z Ayurvedy , z masażu tajskiego dynamicznego  oraz wiele ciekawych technik jakie poznałem na przestrzeni 16 lat pracy z ciałem. Porozmawiamy o dotyku bo to on jest najważniejszy przy tego typu terapii. Wszystko co pokażę to rzeczy bezbolesne, dające ukojenie i bardzo relaksujące. 

Na warsztaty przyjdźcie w kimś abyście mogli na sobie ćwiczyć. Strój wygodny, luźny, nie krępujący ruchów (strój kąpielowy też może być) niektóre elementy będą wymagały odkrycia pleców oraz dekoltu. Każdy niech zabierze karimatę, matę do jogi, cokolwiek na czym możesz się wygodnie położyć. Proszę też abyście zabrali większy ręcznik.  Zabierz również dobre nastawienie i otwarty umysł. Będzie miło! a może nawet cudownie!

Joachim Dąbrowski

Joga Kundalini, koncert mis kryształowych

Cześć,

Cześć nazywam się Kasia, mój żywioł to wiatr, od zawsze w ruchu Instruktorka fitness i pasjonatka jogi Kundalini. Na pewnym etapie swojego życia zaczęłam się zastanawiać o co w tym wszystkim chodzi? Czym jest szczęście? Jak być wolną, szczęśliwą i spełnioną? Wtedy na mojej drodze pojawiła się joga Kundalini. Najbardziej mistyczna odmiana jogi, utrzymywana niegdyś w sekrecie tylko dla wybrańców, a dziś chciałabym podzielić się nią z Tobą. Wdrażając tajniki energii kundalini przechodzimy przez przepiękną transformację i zaczynamy żyć w zgodzie ze swoim wewnętrznym JA. Stawiaj kroki życia dumnie, lekko i radośnie, bo o to w tym wszystkim chodzi. Chodź pokoloruj swój świat

Adnotacja do zajęć:  Jak najjaśniejszy strój, najlepiej biały, mata, kocyk, woda, chusta lub apaszka pokażę jak zawiązać. 

Kasia

Warsztat rękodzielniczy

Michał Magdziarek o sobie: sztuką i kulturą interesuję się od dziecka. Z wykształcenia jestem grafikiem komputerowym. Po kilku latach w zawodzie porzuciłem ten fach na rzecz podróży. Ból pleców i oczu powiązany z brakiem satysfakcji z powierzonych mi zleceń doprowadził mnie do tej decyzji. O dzięki bólu. Od około 2011 roku prowadzę życie tak zwanego nomada. Swoje pierwsze kroki w rękodziele stawiałem w Hiszpanii, ucząc się od artystów ulicznych. Po pewnym czasie zacząłem się wystawiać ze swoimi produkcjami w różnych częściach Europy. Ten styl życia połączony z konfrontacją z rzeczywistością, będąc sam na sam ze sobą, nauczył mnie przekraczania granic własnych słabości oraz lęków. Życie dla mnie to piękna podróż. Stawianie czoła przeciwnością losu wraz z rozwojem działań performatywnych i fantazji osadził mnie w tu i teraz. Do zobaczenia na warsztatach.

Warsztaty rękodzielnicze i filozoficzne pod tytułem: łapać sny. Podczas warsztatów nauczymy się techniki plecenia łapaczy snów. Tradycji wywodzącej się od rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Poznamy różne techniki splotów, podstawy makramy, jak łączyć pióra z nitkami i innymi elementami. Podczas warsztatów będę opowiadał o przygodach, które towarzyszyły mi podczas mojej podróży z łapaczami snów. O tym dlaczego się tym zajmuje już od lat i jaki miało to wpływ na moje życie. Podczas warsztatów udostępnię pióra dzikich ptaków takich jak sowa oraz bażant i innych. Gdyby ktoś chciał użyć swoich materiałów Proszę zabrać ze sobą.

Michał Magdziarek

Fabryka Rytmów - Świecie

Aktywne Warsztaty z budowy instrumentów etnicznych i gra na bębnach , instrumentach etnicznych i perkusyjnych.

Budujemy instrument etniczny rura deszczu ( instrument wywodzi się z Ameryki Południowej – Chile i naśladuje dźwięki wody ) dodatkowo można zbudować grzechotkę z kokosa lub instrument ciekawie brzmiący burzowiec (imitujący zjawiska burzowe ) lub łuk grający Berimbau . Budujemy z materiałów ekologicznych ( materiały zapewnia prowadzący plus materiały dostępne na miejscu ) 

W przerwach budowy instrumentu gra na bębnach -instr perkusyjnych ) 

Warsztaty mogą odbywać  się w cyku 1 lub 2 dniowym  1 dzień budowa instrumentu 2 dzień warsztaty gry na instrumentach etno.

Liczba uczestników ok. 20-30 osób. Uczestnicy otrzymują wykonany przez siebie instrument etniczny. 

Sławek Głowala

Opowieść o drzewie

Bajka dźwiękowa dla najmłodszych widzów wraz z opiekunami „Opowieść o drzewie” to bajka dźwiękowa dla najmłodszych, w której interesujące treści odnajdą również dorośli widzowie. Ciepła, pełna metafor opowieść o przyjaźni, wzajemnej pomocy, różnorodności niesie ważny przekaz: nie jesteśmy na świecie sami, a wzajemna pomoc i wspólne działanie są potrzebne, aby osiągnąć harmonię i pełnię szczęścia. Drzewo może być bardzo, bardzo duże, lub też całkiem małe. Jedno jest pewne, życie każdego, nawet największego drzewa zaczyna się od maleńkiego nasionka. Nasza opowieść również zaczyna się od nasionka, które miało szczęście, ponieważ upadło do małego zagłębienia w bardzo żyznej ziemi. Posłuchajcie co było dalej.

„Opowieść o drzewie” jest bajką dźwiękową, w której muzyka tworzy nastrój i tło dla słów. Twórcy przywołują dźwięki lasu zachęcając widzów do wspólnego działania – wydawania dźwięków lub wykonywania prostych ruchów.

Teatr Hipopo Pam swoimi spektaklami nawiązuje do wielowiekowej tradycji opowiadania historii. Chętnie sięga do opowieści związanych ze światem przyrody, szukając jego połączeń ze światem ludzi. Tłem, a często głównym bohaterem narracji są dźwięki, wydobywane zarówno z instrumentów elektronicznych jak również w sposób nietradycyjny z innych instrumentów, bądź przedmiotów. Teatr zadebiutował w 2021 roku spektaklem dźwiękowym „Opowieść o drzewie”. Hipopo Pam tworzą: Kasia Stefanowicz, performerka, choreografka, instruktorka tańca oraz zajęć metodą E.E. Gordona, łącząca w swoich pracach działania ruchowe z dźwiękiem, mająca w swojej artystycznej biografii współpracę między innymi z OPT Gardzienice, Teatrem Akt, Teatrem NN, Fundacją Strefa WolnoSłowa, Teatrem Powszechnym, Teatrem Makata oraz Michał Marecki, muzyk, kompozytor, producent, wirtuoz brzmień, od wielu lat kolekcjonujący dźwięki instrumentów analogowych z duszą. Muzyk oraz kompozytor współpracujący między innymi z zespołami: T.Love, Sidney Polak, Mamadou & Sama Yoon, Leepeck.

Teatr Hipopo Pam

Rowerem przez Maroko

Bezalkoholowa whisky, noc u rzeźnika, 45 na liczniku pod górkę – 32. etap rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree.

Joga

Z ogromną przyjemnością donosimy, że już w sobotę będziecie mogli uczestniczyć w zajęciach jogi dla kręgosłupa pod czujnym okiem Joanny Kołyszko-Tomasik – dyplomowanej nauczycielką jogi Iyengara (stopień Intro II).

Aśka odbyła szkolenie w Instytucie RIMYI w Punie, w Indiach u rodziny B.K.S. Iyengara. Uczestniczyła w wielu warsztatach doskonalących u nauczycieli z Polski i zagranicy.

Opracowała autorski program ćwiczeń dla osób z problemami z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Jest fanką jogi twarzy, masaży i tappingu, który regularnie stosuje.

Koniecznie zabierz ze sobą matę! Widzimy się w sobotę w samo południe!

Asia

Warsztat biżuterii upcyklingowej

Warsztat biżuterii upcyklingowej z wykorzystaniem drewnianych skrzynek po owocach, łupin po orzechach, kamieni i drutu. Wezmę ze sobą również inne rękodzieło które robię, aby zaprezentować jak upcykling jest zaraźliwy i do czego prowadzi he he he 😀

Marcin Czarnowski Żyła

Warsztat biżuterii upcyklingowej

Warsztat biżuterii upcyklingowej z wykorzystaniem drewnianych skrzynek po owocach, łupin po orzechach, kamieni i drutu. Wezmę ze sobą również inne rękodzieło które robię, aby zaprezentować jak upcykling jest zaraźliwy i do czego prowadzi he he he 😀

Marcin Czarnowski Żyła